Candidații declarați Admis trebuie să-și confirme locul obținut.

Confirmarea locului se face prin plata primei tranșe din taxa de școlarizare 875 RON în perioada 09.08.2024 – 13.08.2024.

Candidații înscriși la sediul universității pot achita prima tranșă din taxa de școlarizare doar la casierie, conform următorului program:

• 09.08.2024 – până la ora 17:00
  • 10.08.2024 – între orele 09:00-13:00
  • 12.08-13.08.2024 – între orele 08:30-17:00

Candidații înscriși online pot achita prima tranșă din taxa de școlarizare online, prin intermediul platformei de înscriere, sau la casierie, conform programului de mai sus.

Neplata primei tranșe din taxa de școlarizare atrage pierderea locului.

Candidații declarați Admis care au solicitat mobilitate într-un an superior pe baza echivalării studiilor universitare efectuate anterior trebuie să achite suma de 875 RON (reprezentând tranșa I calculată la nivelul taxei pentru anul I) și taxa de mobilitate într-un an superior (400 RON pentru fiecare an echivalat). De asemenea, în perioada 01-11.10.2024, trebuie achitată diferența de 75 RON din tranșa I pentru anul 4.

Codul de candidat poate fi găsit pe chitanță, în cazul în care v-ați înscris fizic la secretariat, sau în platformă, dacă v-ați înscris online.

Dupa data de 1 octombrie 2024, noii studenți își vor putea obține, prin intermediul unei aplicații, user-ul și parola pentru conturile de eLis, precum și pentru platforma Google Workspace. Totodată, veți afla și grupa în care ați fost alocat. Accesarea contului de eLis și Google Workspace se face de pe site-ul universității (www.univnt.ro) folosind butonul „Login”. În submeniul butonului „Login” găsiți și ghidurile de utilizare ale aplicațiilor eLis și Google Workspace.

Înmatricularea studenților va avea loc până cel târziu la data de 01 octombrie 2024ATENȚIE! Înmatricularea nu presupune deplasarea dumneavoastră la universitate, aceasta fiind o procedură administrativă.

Studenții care s-au înscris online au obligația de a aduce la secretariat dosarul cu documentele în copie și original în perioada 14 –  31 octombrie 2024.

Eliberarea carnetului de student se va efectua în luna octombrie (urmăriți site-ul www.univnt.ro la secțiunea Avizier aferentă programului de studii la care sunteți inscriși când se postează anunțul).

În cel mai scurt timp vor fi publicare link-urile către grupurile de WhatsApp create de ASUNTAsociația Studenților Universității „Nicolae Titulescu”

Vă rugăm să urmăriți secțiunea Avizier aferentă facultății dumneavoastră pentru a afla cele mai noi informații.